top of page
yogakioo-vektorel kopyası.jpg
 • Instagram

2021 Hava Dönemi ve Cildimizle İlişkimizde Yeni Bir Başlangıç


Cildimizin neye ihtiyacı olduğunu öğrenmenin en iyi yollarından biri onunla sağlıklı bir ilişki geliştirmektir. Anca bu şekilde ihtiyaçlarını anlayabilir ve uygun şekilde yanıt verebiliriz.


Cildimizle olan ilişkimiz doğduğumuz anda başlar, gösterdiğimiz ilgiyle ve ihtiyaçlarını dinleme niyetimizle beraber de zamanla olgunlaşır. Bu bağlantıyı kurabilmek ve sağlıklı bir şekilde devam ettirebilmek için atılabilecek en iyi adımlarından bir tanesi cildimiz için sürdürülebilir bir rutin oluşturmaktır. Örneğin uyumadan önce makyajımızı temizlemek, düzenli olarak güneş kremi kullanmak, yüz masajı yapmak gibi gündelik hayatımızda kolaylıkla uygulayabileceğimiz bakım rutinleri cildimizle iletişimimizi bize yeniden hatırlatır.


Bildiğiniz gibi 2021 Hava Dönemi yılı. Çetin Çetintaş’ın da son sayımızda belirttiği gibi bu yıl cildimizle olan ilişkimiz her zamankinden daha da büyük önem taşıyor! Çünkü cildimizle olan ilişkimiz ruhumuzla olan ilişkimizin somuttaki karşılığı aynı zamanda. Sağlıklı, parıltılı bir cilde sahip olmamız demek, enerjimizin de rahat ve canlı bir şekilde akıyor olması anlamına geliyor. Öyle ki “Bir Ay Döngüsü” serisi kapsamında verilen ödevlerden bir tanesi de cildimizle ilgili bir bakım rutini oluşturmak ve her gün cildimize hak ettiği değeri göstermek… Ruhumuzla doğrudan bağlantısını düşünürsek, gündelik hayatımızda şu ana kadar belki çok da fazla ilgilenmediğimiz, ihtiyaçlarına pek kulak vermediğimiz cildimizle yeniden bağlantı kurmak için şu an en doğru zaman!


Bu konuda, “Mutluluk Veren Dokunuşlar” sloganıyla yola çıkan RollerTurkey’nin Roller ve Gua Sha’ları bize bu dönemi rahatlıkla değerlendirebilmemiz için birçok seçenek sunuyor. RollerTurkey’nin hem Roller hem Gua Sha kristallerinin orijinalliklerine dair sertifikalı gönderim yapan Türkiye’deki tek marka olduğunu da hatırlatalım.


Peki adını bu kadar sık duyduğumuz bu Roller ve Gua Sha’lar ne işe yarıyorlar diye merak ediyor olabilirsiniz. Roller ve Gua Sha masajları güne başlarken cildimize hak ettiği özeni göstermemize yardımcı oldukları gibi bedenimizle kurduğumuz bu bağı da bize yeniden hatırlatıyor. Ne dedik, 2021 Hava Dönemi yılı. Yani bu bağı güçlendirmek ve desteklemek için şahane bir zaman.


Roller masajının güne daha canlı bir ciltle başlamamıza yardımcı olmasının yanı sıra cildimize pek çok faydası da bulunuyor. Örneğin;

 • Cildin esnekliğini artırmaya yardımcı olarak gerginliğini alıyor, şişlik ve ince çizgilerin görünümü azaltıyor.

 • Akupressur noktalarından geçtiğinde kollajenleri uyarıyor, cilt sıkılığını arttırmaya ve küçük kırışıklıkları ve çizgileri azaltmaya yardımcı oluyor.

 • Kullanılan ürünlerin daha iyi emilimini sağlıyor.

 • Kan dolaşımını düzenleyip lenfatik drenajı artırarak daha canlı ve parlak bir görünüme yardımcı oluyor.

 • Cildi toksinlerden arındırmaya yardımcı oluyor.

RollerTurkey, roller tercihinde kristal seçimini oldukça önemsiyor ve karma ciltlere Jade, hassas ciltlere Rose, kuru ciltlere Ametist, yağlı ciltlere Siyah Obsidyen veya Kristal Kuvars, lekeli ciltlere ise Kaplan Göz kristalini öneriyor. Ancak Roller masajının yanında içerik bakımından temiz ve etkili ürün kullanımının da altını çiziyor.


Gua Sha masajı ise doğru ve düzenli kullanımda yüz, boyun bölgesinde kırışıklık ve sarkmaların önüne geçebilmek için bir kalkan görevi görüyor. Bunların yanı sıra;

 • Cildin esnekliğini artırıyor.

 • Yüz ve boyun sarkmalarını toparlamaya yardım ediyor.

 • Şişlik ve çizgilerin görünümünü azaltmaya yardımcı oluyor.

 • Yüz kaslarının gerginliğini azaltıyor.

 • Lenfatik drenajı artırıyor.

 • Toksinlerin atılmasına yardımcı oluyor.

RollerTurkey bu etkileri cildinizde deneyimleyebilmeniz için doğru masajı düzenli olarak uygulamanızı tavsiye ediyor. Cilt tipinize göre dilediğiniz kristali tercih edebilir, gerekirse kendilerinden de tavsiye alabilirsiniz.


Serra Sağra’nın deyimiyle “Cildinize tılsım etkisi için RollerTurkey” ürünleriyle yüz masajını mutlaka denemenizi tavsiye ediyoruz!


Ayrıca RollerTurkey Skincare yepyeni ürünleriyle de çok yakında karşımızda olacak! Yaşlanma, leke ve nemsizlik problemlerine çözüm üretecek cilt bakım serumları zengin aktif içeriklerle formüle edildi. Dermatolojik testlerden geçen ürünler alkol, parfüm, paraben ve boya içermiyor, gönlümüzü şimdiden fethettiler! Merakla bekliyoruz!


Comments


bottom of page