top of page
yogakioo-vektorel kopyası.jpg
  • Instagram

4 Aralık Yay Burcunda Güneş Tutulması


İkizler-Yay aksındaki son tutulmamız 4 Aralık Cumartesi günü saat 10:43’te gerçekleşecek. Güneş tutulmaları başlangıç etkilerini içerir ve etkisi 6 ay sürer.


Bu süreçte bilinçli olarak, niyetimizde olmasına rağmen başlatmadığımız herhangi bir konu için adım atabiliriz. Bilinçsiz yani farkındalıksız olaraksa, daha önce dikkatsizce söylediğimiz bir sözün bile eylemle buluşarak kendisini bize gösterdiği zamanlar olabilir ve biraz şaşırabiliriz.


İnsan beyni enteresan bir şekilde çalışır. Kısaca, gelen tesirler ve etkilerle kendindeki verileri eşleştirerek en son noktada neyi yaratıp surete getireceğine karar veren bir mekanizmaya sahiptir.


O tesirlerin dışardan mı yoksa içerden mi geldiği konusu ayrıca incelenmeye muhtaç olsa da, nihayetinde beyin tesirlerle eldeki verileri karşılaştırarak ortaya bir şey çıkarır. Bu bazen yeni bir bilgi, bazen yeni bir insan, bazen de bir olay olabilir.


Tetikleyici tesirlerin aslı esma kodlarıdır. Buna rağmen biz onları kolektif alan ortak dili olan gezegen ve burçların temaları şeklinde tanırız.


Tutulmalarda olan şey, beynin veri tabanının her zamankinden daha yavaş olarak analiz edilmesidir. Güneş tutulmalarında öncelikle kolektif alanın ve özelde bireysel olan bilinç ve ego kodlarının, Ay tutulmalarında ise bireylerin bilinçaltı kodlarının taranması söz konusudur. Bu sebeple tutulmalar diğer astrolojik tesirlere göre daha büyük etkiler yaratır. Bireysel anlamda Güneş tutulmalarında idrak ve akıl tutulması, Ay tutulmalarında ise duygusal dalgalanmalar ortaya çıkar.


Ana başlıklar tutulmanın olduğu burç ve yönetici gezegen temalarındadır.


4 Aralık’ta yaşanacak Güneş tutulması Yay burcunda olacak ve bize yöneticisi Jüpiter’in etkilerini yaşatacak.


Kişisel gezegenleri Yay ve diğer değişken burçlar olan İkizler, Başak, Balık üzerinde olanlar başta olmak üzere, 12 derece herhangi bir burçta gezegeni olanlar bu durumdan biraz daha fazla etkilenecek. Jüpiter’in ilahi adalet kavramı, bu kişilerde ve toplumsal alanda net bir şekilde kendini gösterecek.

İlahi adalet ve maneviyata dönük olarak ne var ne yoksa taramadan geçeceğimiz ve sonuçları hakkında yapmamız gerekenlerle tanışacağımız bir 6 ay bizi bekliyor. Kişisel ve günlük bilgi kodlarımızı içeren İkizler inceleme altına alınacak.


Bilinçli olarak belki bugüne kadar niyet edip ertelediğiniz konunuz varsa sizde bu etkileri değerlendirebilir ve yeni başlangıçlara adım atabilirsiniz. Bilinçsizce olan şekliyse, zamanında herhangi bir şekilde farkındalıksız olarak söylediğiniz sözlerin sizin için harekete geçmesi olacak diyebiliriz.

Toplumsal etkiler noktasında, ülkemizde yaşanacak yeni gelişmelere, hukuk ve adalet kavramları hakkında yeni haberlere hazır olabilirsiniz.


Sadece bireysel yaşamlarımız için değil ülkemiz, insanlık adına edilen dualar hızlıca karşılığını oluşturacak diyebilirim. Sabredin, Jüpiter’in içeriği ilahi adalet kavramı her daim çalışıyordu zaten, şimdiyse artık işbaşı dercesine daha güçlü şekilde yapılanmaya gidiyoruz.


Jüpiter’in Mars’la olan açısı bu yapılanma esnasında zaman zaman toplumsal çatışmalara işaret ediyor olsa da, bu aynı zamanda her zamankinden daha çok çalışmamızı gerektiren durumları da getirebilir.

Para piyasalarını da etkileyecek olan bu açı ekstra dikkat etmemizi gerektiren, para ve bollukla ilgili çatışmaları da beraberinde getirecek diyebilirim. Paranızı dikkatle kullanmalı, gereksiz harcamalardan kaçınmalı ve özellikle son dönemin yeni parası olan, benim deyimimle hayali ihracat olan, sanal kazançlara dikkat etmelisiniz.


Jüpiter’in karaciğer, Yay burcunun kalçalar, uyluk ve üst bacak bölgesini işaret etmesi dolayısıyla Mars açısının bazılarımıza bu bölgelerde çatışma riskini de getirebilir. Bu bölgelere dikkat etmek ve bedeni dikkatle yapılan fiziksel uygulamalarla desteklemek iyi olacaktır.


Genel anlamda Jüpiter’e bakarsak, onun iyicil etkilerinden maksimum yararlanmak adına bu dönemde yapacağımız en güvenilir şey hayırlara hareket eden sözlü veya fiili dua olacaktır.

Başlatmak için bırakmak, rahatlık için zulüm ve zulmedenden uzaklaşmak, bolluk ve bereket için birilerine yapabileceğimiz ölçüde destek olmak günün tesirlerini maksimum değerlendirmeye hizmet edecektir. 6 ay bu bakışı ödev olarak alabilirseniz gerçekten kendinize adil davranmış olacağınızı söyleyebilirim.


Güneş tutulması vesilesiyle kişisel bilgilerden özgürleşmek, onlara dayalı davranarak kendimizi bir kalıba sıkıştırmaktan, evrensel, ilahi olan ve özgür alana geçiş yapmak sanırım beklenen büyük başlangıç olacaktır.


Yay burcu maneviyat ve ilahiyat tesirleri, İkizler burcu ise kişisel bilgi ve veri tabanımızı işaret eder. Yay aynı zamanda kullandığımız bilgi ve uygulama dışında kalan diğer bilgi ve uygulamalardır.

Bildiğiniz her şeyi unutun ve bilmediklerinize yaşamınızda yer açın. Bunun için, asla yapmam dediğiniz şeyi de yüreğinize alın. Hatta şimdiye kadar neyi nasıl yapıyorsanız, onu bu kez başka şekliyle uygulamaya başlayın, denemekten korkmayın.


Tüm din ve öğretiler, kendi bakış aralıklarına göre kişiyi kendinden özgürleştirmek için sistematik çalışmalar içerir. Yay tutulması ile eğer şimdiye kadar başlamadıysanız sizi sizden öte olan alanla tanıştırmaya hizmet edecek ibadetler ve ilgilendiğiniz bir öğretinin tavsiye ettiği prensipleri hayatınıza dahil edebilirsiniz.


Vaktin gereğini kolaylıkla yaşamanız dileğiyle…


Editör: Fatma Alkaya

Comments


bottom of page