top of page
yogakioo-vektorel kopyası.jpg
  • Instagram

8 Aralık İkizler Dolunayı8 Aralık Perşembe günü sabah 07.00’da Mars etkisinde bir dolunay yaşayacağız.


İkizler burcundaki Mars’ın retro olduğu haliyle gerçekleşecek bu dolunay bizleri iletişim kazalarına açık durumlar içinde bırakabilir. Bunun dışında ay boyunca bilgi kirliliği artabilir, bilgiler ve eğitim alanında zihinsel karışıklıklar yaşanabilir.


Dolunay enerjilerinin, yaptıklarımızı veya yapmadıklarımızı görmeyi kolaylaştıran etkileri vardır ve bu muhasebeyi dolunay hangi burçtaysa o burç konu ve işlevleri hakkında yaşarız. Dolunayın etkilerini ilgili burcun haritamızdaki yerleştiği alanda hissederiz. Yeni Ay’dan bu yana (yani 13 günden beri) neler yaptığımızı görme fırsatı yakaladığımızı söyleyebiliriz. Dolunay her ay yaşanır ve bunlardan hangisinin bizi ne kadar etkilediğini ise o burcun haritamızda etkin bir yerleşimde olup olmaması belirler.


Bu dolunayın, Mars’ın ve diğer kişisel gezegenlerin durumları dikkate alındığında biraz daha farklı olduğunu da söyleyebiliriz. Her zamanki gibi 13 gün değil bazıları için 13 sene öncesinden gelen etkiler söz konusu olabilir. Kişisel alanlarda daha çok gözlemlenebilir olmakla beraber toplumsal olarak da aynısı düşünülebilir.


13 sene önce ne başlattıysanız onun sonuçlarının gözle görülmeye başlandığı bir zaman olabilir. 13 sene önce almanız gereken hediyeler gelebilir veya 13 sene içinde olanları dönüştürmeniz / restore etmeniz için olaylar yaşanabilir.


“Hangisiyle muhatabız? Nasıl anlarız?” derseniz, hediyeler malum her zaman alırız ve nereden hangi zamandan geldiğini anlamayız bile ama restore ve sınavlar bizzat kendini bize tanıtır, dolayısıyla bunun bilgisinden çok dikkatimizi olana vermeye ihtiyacımız var.


Her ne kadar 13 gün veya 13 sene olsa da bu etkileşim Aralık ayı içinde olup bitecek, çok uzun sürmeyecek merak etmeyin. 1 Aralık itibariyle İkizler retro Mars’ın iletişim kazaları veya bir diğer deyişle iletişimde 13 yılı restore etme amacıyla olaylar yaşamaya başlamış, can yakan sözler etmeye veya canınızı yakan sözler duymaya başlamış olmalısınız. Haritalarınızda Mars hangi evdeyse ya da ikizler burcu yerleşiminiz hangi evdeyse dahası da Mars’ınız İkizler burcundaysa ilgili dozda bunu yaşıyor olmalısınız. Bilenler haritasında İkizler’in olduğu ev konularına bakabilir, yükseleninize göre saydığınızda bu sizin hangi ev yerleşiminizdeyse o ev konularına restore fırsatı getirebilir.


Sakin kalarak, dürüstçe ama nazikçe kendinizi ifade etmeye çalışabilirsiniz ancak baktınız olmuyor, kendinizi yormayın. Anlatmaya çalışmak için konuyu uzatmayın diyebilirim. Anlaşılacağınız zamanda değilsiniz ve siz ne yaparsanız yapın anlaşma tek taraflı değildir unutmayın.


Sinirlerinize hakim olun, yakıp yıkmak yerine beklemeyi seçin.

Sivri davranışlar ve sözler etmediğinizden emin olun.

Kimi neyle itham ettiğinize dikkat edin, yanılıyor olamaz mısınız? Bir düşünün.

Ya da neyle itham ediliyorsanız tepki verme konusunda şahsi algılamadan, egoyla değil objektif davranabilir misiniz? Deneyin.

Toplumsal alanlarda hizmet alıp verdiğiniz insanlarla aranızda aynı şeyler yaşanabilir, konuyu sakin ve ılımlı yaklaşan olmayı deneyin.

Toplumda, ülkeler arası savaş çığlıkları veya çığlıktan öte bunun olması için hararetler, söz ve davranışlar görebiliriz. Bunları alıp vehim ve vesveseye düşmeyin, kaygıya prim vermeyin.

Medya ve iletişim sektöründe, benzeri işlerimizde kazalar ve sorunlar ortaya çıkabilir. Beklenmedik biçimde iletişim araçları ve işinizi kolaylaştıracak eğitim araç gereçleri edinebilirsiniz.

Yeni bir eğitime başlama konusunda dikkat, yanılabilirsiniz.

Maneviyatı göz ardı etmeden, pratikleriniz her ne ise ona devam ederek bu etkiler içinde kazasız ve kazançlı bir ay yaşayabilirsiniz. Herkese kolaylıkla geçecek bir ay diliyorum...


Fatma Alkaya

コメント


bottom of page