top of page
yogakioo-vektorel kopyası.jpg
  • Instagram

Uranüs Retrosu

Uranüs Retrosu
Merhaba sevgili okurlarımız ve takipçilerimiz, yine geldik ne olduğu çokları için belirsiz ama heyecan verici ve her daim sözü edilen göksel harekete; Retro’ya…


Retro gezegen kısaca geri giden gezegen olarak tanımlansa da, herhangi bir gezegenin geri gitmesi mümkün değildir çünkü bilimin ve manevi öğretilerin mealen bildirdiği üzere, sistemde geri gidiş yoktur. Bununla beraber bir gezegenin dünyadan bakıldığında bize göre daha yavaş olması sebebiyle geriye doğru gidiyormuş gibi görünmesi söz konusudur. Bu durum gezegenin retro yapması olarak tanımlanır.


Gezegenin retro oluşu, temsil ettiği özelliklerin ortaya çıkardığı kişiye özel tezahürlerle yeniden ve başka bir yönüyle temas edeceğimiz anlamına gelir. Bu temas, bazen gözden kaçırılanların fark edilmesi, bazende ortaya çıkardığımız ne varsa her birine yeni bir yön verme şeklinde olabilir. Dolayısıyla retro zamanları “olanı yükseltme” fırsatı olarak da görülebilir.


Bu anlamda, şimdiki fırsatımız kişiselden çok kollektif enerjileri yöneten Uranüs’le geldi. Uranüs, Boğa burcunda 24 Ağustos 2022 tarihi ile başlayan ve 23 Ocak 2023’e kadar sürecek bir retro yaşayacak.


Uranüs, jenerasyon gezegeni olduğu için doğum haritalarınızda kişisel nokta ve gezegenlerle bağlantıda değilse gözle görülür bir tezahür bekleyemeyiz. Jenerasyon gezegenleri kolektif enerjilerle ilgilidir ve kişiler değil kuşaklar üzerinde çalışır. Bu yüzden bu fırsatı, her ne kadar kişiye özel zannedenler olsa da, aslında tesirlerini toplumsal resimler üzerinden yaşayacağız.


Uranüs tesirleri; değişim, isyan ve sistem güncellemeyle ilgilidir. Farkında bile olmadan değişime ve güncellenmeye karşı direnç geliştirilmiş konular üzerinde çalışır. Retro zamanlarında, daha önce “değiş” uyarısı almasına rağmen gereği yapılmayan konular hakkında dosyalar yeniden açılır. Aynı zamanda herhangi bir konuda harekete başlayıp yarım bırakmış veya yavaş davranmış olanlar da gerekeni yapmak zorunda kalacak diyebiliriz.


Her toplumun özelde kendine has bir konfor veya tembellik alanı olduğu gibi, herhalde tüm toplumlar için dünyada yaşamanın gerekliliği olarak para, güvenlik ve toprak konuları ortak konfor alanıdır. Kimi çokça sahip olarak, kimi sahip olamadığı için bu konuda çokça dosya biriktirmiştir.


Uranüs Boğa burcu üzerinde yaşayacağı retroda bu dosyaları açarken, bu süreçte dikkatimizin çekileceği başlıklar bunlara bağlı olan istikrar ve güven anlayışı olacaktır. Gündemimiz, güvenli olduğunu düşündüğümüz için hareket etmemekte ısrar ettiğimiz, içinde bulunulan koşullar yıpratıcı olmasına rağmen sıkıca yapışarak kendimizi kısırlaştırdığımız alan ve konular olacaktır.


Gönülsüz de olsa bu alanlarda bir özgürleşme yaşanacaktır. Bu özgürleşmeye giden yolda;


* Para kazanmak için nelerin feda edildiği


* Parası olanların, olanı güvende tutmak için saklarken üretmeyerek paranın aslı olan hareket enerjisini durağanlaştırdığı


* Bereketin, temiz ve güvenli kullanılmayan toprağın durumuna bağlı olarak azaldığı


* Haraket (para) ve bereket (toprak) enerjilerinin nefse dayalı korkular ve hırslar yüzünden bloke edildiği


* Bu blokajın doğal getirisi olan ümitsizlik ve güvensizlik içinde yol alındığını fark etmek üzere bir süreç yaşanacaktır.


Bunlar kişisel değil, kollektif dersler olacak ancak gereğinin yapılması için kişisel anlayışlarımızın değişimine zorlanacağız diyebiliriz. Kolektife dair sürece kişisel katkılarımızı ise haritalarımızda Uranüs’ün yerleştiği aks üzerinden sunacağız.


Sürece eşlik etmek ve kendime bu süreçte yeni bir yön vermek istiyorum diyenler ilgili aksın konularını gözden geçirebilir. (aks = gezegenin yerleştiği ev ve karşıt ev arasındaki hat)


Ayrıca haritalarınızda Boğa burcunun olduğu alanlarda değişime direndiğiniz ve konfor alanı geliştirerek hareket etmediğiniz başlıkları keşfedebilirsiniz. O alanla hayatınıza yeni hareketler katarsanız, yeni bir bakış açısı geliştirmeye dair bilinçli seçimler yaparsanız, gelecek için tohum atmış ve büyük bir yatırım yapmış olursunuz.


Benim sistem okumama göre, retrolarda bilincin yükselmesi için açığa çıkan bir soru vardır. Olaylar ve ortaya çıkan durumlar sorunun kişiye özel suretleridir. Bu yüzden tam da bu retro suretsizlik ve Öz Ben etkisine sahip Uranüs’teyken, o zaman olay suretlerinden geçip soruya odaklanabiliriz diye düşünüyorum…


Bu retronun sorusu bana göre ; ‘’İstikrarlı mısın, Kilitli misin?‘’ sorusudur.

Ocak ayı sonuna kadar dikkatimizi verelim, olduğumuz halin tamamı için ya da küçük büyük her başlık için muhasebe edelim ve retroya eşlik edelim derim.


Cevabı ve gereğinin yerine gelmesi kolaylaşsın, hayırlara vesile retrolarımız olsun.

Editör: Fatma Alkaya

Comments


bottom of page