top of page
yogakioo-vektorel kopyası.jpg
  • Instagram
Ekran Resmi 2022-01-06 10.11_edited.jpg

Her Şey Olur

Kah çıkarım gökyüzüne seyrederim alemi
Kah inerim yeryüzüne seyreder alem beni

                                               Nesimi

 

İçinden geçtiğimiz binbir hal ve deneyimler ile bir seneyi daha geride bıraktık ve yepyeni bir seneye başladık. Kendimize kattıklarımızla yolumuza devam ederken bilgiyle harmanlandığımız, sarıp sarmalandığımız bu yolda ne mutlu ki her an kendimize biraz daha yaklaşıyoruz. 

 

İnsanın yaşamıyla ilgili bitmek bilmeyen anlam arayışı onu zihninin sınırları içinde halden hale geçirirken; zaman da, geçtiği bu yerleri seyrettiren bir alana çekiyor insanı. Bir öğretiyi takip ediyor olun ya da olmayın seçtiğiniz her yol, geçtiğiniz her patika, bilinç kalıplarınız, deneyimleriniz, hayatın size farklı pencerelerden seyrettirdiği her hal yeni bir dünyaya yani aslında içinizdeki yepyeni alemlere kapılar açıyor. 

12. sayımızın çıkışını ve yeni bir seneyi kutlarken bu sayıda sizi biraz daha derine ve bütüne bakmaya davet ediyoruz. Hep öteye gitmeye alışkın zihinlerimizin aksine daha derinde saklı kalmış kapılarımıza, içinden geçtiğimiz bilinç katmanlarına ve varoluşun sınırsız doğasına bakıyoruz bu sayıda… 12. sayımızın konusu aslında hep merak edilen fakat üzerine konuşulmaktan da bir o kadar imtina edilen bir konu: Alemler…

Adına “ben” dediğimiz bedenden başlayıp aleme doğru olan, ardından alemin ölçülebilen en geniş yerinden hücrelerimizin zerresine uzanan bir yolculuk bu sayıda karşınıza çıkacak olan… Bildiklerimizin ötesinde pek çok katmana sahip bu konu, bilinçlerimizdeki ve yaşamdaki farklı yüzleriyle bizimle buluşuyor. 

Peki tüm kadim bilgiler insana koca bir alemin kendisinde saklı olduğunu, insanın alemin sırlarını taşıyan bir sistem olduğunu söylerken insan neden sorularının cevaplarını hep dışarıda arıyor dersiniz? İşte belleklerimizde saklı kalmış bu alanların perdesi aralandığında, tüm bunların yanıtlarını da içinde bulmaya başlıyor insan ve gün geliyor soruyor kendine: “Şu koskoca alemde kendim olamayacaksam kim olacağım? Kendi bilinç kapılarımdan geçip aradığımı kendimde bulamayacaksam nerede bulacağım?..” Maddede ve manada, içeride ve dışarıda her türlü derinliğiyle karşımıza çıkan bu derin konu, sayfalar boyunca hakikatimizi bize hatırlatacak kapıları da işaret ediyor. 

Alemlerin derinliğinden yola çıkıp yaşamın rengarenk yüzlerine de merhaba diyoruz bu sayıda. Kapağımızda hayatınızda tanıyabileceğiniz belki de en renkli kişiliklerden biri var: Harika Çınar... Harika ile yoga pratiğinden meslek hayatındaki yüzleşmelerine kadar dopdolu bir röportaj yaptık. Bu samimi buluşmada siz de kendinizden çok şey bulacaksınız. Dergimizin bir diğer önemli röportajı ise bizi masalların büyülü dünyasına götüren sevgili Nazlı Çevik Azazi ile. Masalların neden bizi bu kadar etkilediğini öğrendiğinizde eminim siz de çok şaşıracaksınız!

Her yönüyle yine dopdolu bir sayı sizi bekliyor. Keyifle okumanız dileğiyle. 

Herkese iyi seneler…

bottom of page