top of page
yogakioo-vektorel kopyası.jpg
  • Instagram
Ekran Resmi 2022-01-06 11.14.18.png

Başka Dünyalara Açılan Kapı

Bu sayımız kral gibi…

 

Dergimizin yayın hayatı tabii ki bir Raja’nın hikayesi ile başladı! İlk sayımızda, efsanevi Kral Vişvamitra’nın yolculuğunu size ilham vermesi için ele alıyoruz ve güç arayışındaki bir kralın, gerçek gücün bilgi olduğunu fark etmesi üzerine bilgiye olan yolculuğunu sizlerle paylaşıyoruz. Ansiklopedi bölümünde, birçok yazıttan inceleyerek bir araya getirdiğimiz Vişvamitra’nın hikayesini, bilge olmak için krallığından nasıl vazgeçtiğini ve bilgelik yolunda kendinde neleri geliştirdiğini anlatıyoruz.

 

Bu sayıda yazarlarımız her bir köşede aynı konuyu çeşitli yönleriyle ele alıyor. Öncelikle Vişvamitra’nın yolculuğunu öğreniyor, ardından da Ceyda Saltadal ile bulunduğumuz günün Raja yolculuğuna çıkıyoruz. 

 

“Dönem Manipura dönemi!” diyor yazarımız İnci Ünlü. Yani harekete geçme ve fiziksel eylemleri güçlendirme zamanı. Tam da konumuz “Güç”iken, asanalarda da bu gücü uyandıran pratiklere sayfalarımızda dikkat çekiyoruz. Bakasana pratikleri ile başlayan asana serileri, ateş elementi’nin hem gücü uyandıran hem benliği ortaya koymayı tetikleyen ateş serisi ile tamamlanıyor. 

 

Yetkin Yüksel, elde edilen doğru bilgileri özümsememenin yaşamı nasıl banallığa sürükleyebileceğini anlatırken, Karolin Fişekçi de sanatta gücün ve bu doğru bilginin nasıl tezahür ettiğini anlatıyor.

 

Son olarak Fatma Alkaya ile bu dönemde astrolojik olarak bizi nelerin beklediğini öğrenirken, Vişvamitra ve Vaşişta’nın karşımıza çıkmasının da astrolojik anlamını inceliyoruz.

 

Güç sizinle olsun!  

bottom of page