top of page
yogakioo-vektorel kopyası.jpg
  • Instagram
Ekran Resmi 2022-01-06 11.13.48.png

Süper Kahraman Olunur

3 aylık bir aradan sonra yeniden muhteşem bir sayıyla karşınızdayız sevgili YogaKioo Dergi okurları! Bu sayıda birbirinden değerli konukları ve birbirinden derin konuları bir arada bulacaksınız.

 

Öncelikle soruyorum… Kim süper kahraman olmak ister? 

 

3. sayımızın konusu tam da bu: İnsanüstü güçler. Siz de benim gibi 80 kuşağı çocuklarındansanız eminim süper kahramanların yer aldığı pek çok çizgi filmle haşır neşir olmuşsunuzdur. Son yıllarda süper kahraman filmlerini de ekranlarda daha çok görmeye ve hayatımızın içinde bulmaya başladık. Zamanı durduran, görünmez olan, ışık hızında hareket eden veya zihin okuyan insanların hikayeleri hepimiz için elbette ki ilgi çekici. Peki eskiden olsa “mucize” diye nitelendirdiğimiz bu olaylara bir de yoga pratiği gözünden baktığımızda her şey nasıl görünüyor? Bu sayımızda detaylarıyla bunu inceliyoruz. 

 

Kütüphane bölümünde yazarlarımız, eski yazıtları temel alarak insanüstü güçlerin bir yoginin yolunda ne ifade ettiğini, ne zaman ve neden ortaya çıktıklarını anlatıyorlar. Ve unutmamamız için minik bir hatırlatma yapmayı da ihmal etmiyorlar: Önceliğimiz insan olmak… İnsan olmayı başardığımızda bu sıradışı haller insan olmanın doğası gereği kendiliğinden açığa çıkar. Bunun ardından Fatma Alkaya, köşesinde bize insan-ı kamil’i açıklıyor. Ne demektir kamil insan? Hangi yollar kamil insan olma yolundaki kapıları aralar? Hep birlikte bunları öğreniyoruz. Bu bilgiler ışığında konuya bir daha bakarsak... Çocukluğumuzda hayranı olduğumuz süper kahramanlar belki de tam şu anda, karşımızda duruyorlardır. Kim bilir?.. 

 

Elementler üzerinden ele aldığımızda dönem hava elementinin dönemi… Derginin ilerleyen sayfalarında yazarımız İnci Ünlü, Anahata çakrayı ve Avatar bölümünde Hava Göçebelerini bize anlatırken; asana sayfalarında bu dönemde ne tarz pratikler yapmalıyız, nelere dikkat etmeliyiz bunları öğreniyoruz.

 

Bu sayımızda ayrıca sadece Türkiye çapında değil dünya çapında da kendi alanlarında büyük farklar yaratmış, pek çok insana yol göstermiş çok önemli 2 konuğumuz yer alıyor. İlk olarak, “yoga” dediğimizde akla gelen ilk isimlerden biri olan Çetin Çetintaş... Yetkin Yüksel’le röportajında hayatıyla, pratiğiyle ve yeni çıkan kitabıyla ilgili merak ettiğiniz tüm soruların cevaplarını bulacaksınız. Diğeri ise, fitness dünyasının tanınmış isimlerinden Baran Kalaycı… Büyük bir özenle hazırladığımız “Adanmış Pratikle 5 Hafta” dosyamızı sizinle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz. Baran’ın bu süreçteki değişimlerine ve pratik söz konusuysa hiçbir şeyin “imkansız” olmadığına sizler de şahit olacaksınız. 

 

Son olarak şunu eklemek istiyorum. Pratik dediğimiz büyülü bir yol. Evet, günün birinde siz de bir süper kahraman olabilirsiniz. İnsanların iç seslerini duyabilir, belki görünmez bile olabilirsiniz… Ama tüm bunlarla yolunuza devam mı edersiniz, yolda kendinizi mi kaybedersiniz… İşte o da sizin pratiğiniz…

bottom of page