top of page
yogakioo-vektorel kopyası.jpg
  • Instagram
Ekran Resmi 2022-01-06 11.13.33.png

Kelimelerin Gücü

Yeniden merhaba sevgili YogaKioo Dergi okurları. Senenin son sayısında yine muhteşem bir içerikle ve konularla sizlerle birlikteyiz. Bu sayımızda kapağımızda Antalya Devlet Opera ve Balesi’nden sevgili Esra Taner ve Evren İskender var. Esra ve Evren, profesyonel bale hayatlarında hem yoganın etkilerini hem de baleye olan tutkularıyla ilgili merak ettiğimiz tüm soruların yanıtlarını bizlerle paylaştılar. Bir diğer konuğumuz ise hepimizin ekranlardan tanıdığı, oyuncu İpek Erdem. Sevgili İpek ile hem oyunculuk hayatı hem de yoga ve hayata bakışı üzerine keyifle okuyacağınız bir sohbet gerçekleştirdik. 

 

Bu sayımızda ana konumuz “kelimelerin gücü” ve hepimizin aşina olduğu bir ses, mantralar... Yazarlarımız derginin her bir köşesinde kelimelerin büyülü dünyasına bizleri götürerek hayatlarımızı nasıl şekillendirdiklerini bizlere anlattılar. Severek dinlediğimiz, söylediğimiz mantralar aslında nedir, nasıl kullanılırlar ve arkalarında nasıl bir gizem saklarlar? Kütüphane bölümünde yazarlarımız sesin matematiğinden kelimelerin yaratım gücüne kadar bu konuyu kadim bilgileri baz alarak derinlemesine incelediler. 

 

Dergimizin ilerleyen sayfalarında Yetkin Yüksel, “Yolculuk” yazısıyla kendi içsel yolculuğunun derin deneyimlerini bizimle paylaşırken; Ceren Özcan, bizi kış aylarında içimizi ısıtacak Hint Okyanusu’nda bir inci gibi parlayan Seyşeller’e götürdü. 

 

Tabii ki sadece sözlerle kalmadık, hareketin de hayatımızda ne kadar önemli olduğunu vurgulayan çok güzel yoga akışlarını sizlerle paylaştık. Çetin Çetintaş’ın evde yoga pratiğinizi geliştirebilmeniz için hazırladığı yazıyı eminim siz de benim kadar severek okuyacaksınız. 

 

2019’u geride bırakmadan ve sayfaları çevirmeye başlamadan önce hepinizi bütün bir seneyi düşünmeye davet ediyorum şimdi sevgili okurlar. Neler yaşadınız, neler başladı veya son buldu hayatlarınızda? Ne sözler verdiniz, söylediniz veya işittiniz ve hatta belki de bu sayede yolunuzu şekillendirdiniz? Bütün bu sayfalarda kelimelerin gücünden ve daha nicelerinden bahsederken, eminim siz de bizim kadar sözlerin etkilerini hayatlarınızda birebir hissettiniz, deneyimlediniz. Her ne olduysa her anınızda kelimelerle kuşatıldınız. Şimdi artık ne yarattığınızın farkındasınız. 

 

2020 dilinizden, kalbinizden geçenleri özenle seçtiğiniz güzel bir yılın başlangıcı olsun. 

 

Herkese mutlu yıllar.

bottom of page