top of page
yogakioo-vektorel kopyası.jpg
  • Instagram
Ekran Resmi 2022-01-06 10.59.39.png

Doğru ve Yanlışın Ötesi

Doğru ve yanlışın ötesinde bir yer var, seninle orada buluşacağız…

 

2021’in ilk sayısında, yepyeni bir konuyla ve yeni bir yılın ruhuna uyacak şekilde bambaşka bir yüzle yeniden birlikteyiz. 

 

Değişime direnmenin imkanının olmadığı gibi gereğinin de olmadığını idrak ettiğimiz 2020 yılı bize bir kere daha dönüp kendimize baktığımız, belki de bambaşka yüzlerimizle karşılaştığımız zamanlar yaşattı. Çoğunlukla roller coaster tadında yaşadığımız bir yılı geride bırakırken kimimiz köprünün altından çok sular aktı dedik, kimimiz hesap kitap defterlerimizle kendi yolumuzun muhasebesini yapmaya devam ettik. Navigasyon kullananların aşina olduğu o meşhur cümlenin tekrar tekrar söylenmesi gibi, çıktığımız yollar kapandığında yeni yollar belirlendi ve en nihayetinde su aktı yolunu buldu, bulmaya da devam ediyor.

 

Hayatla birlikte biz de değiştik ve değişmeye devam ediyoruz. 

 

Bu görkemli yılın ardından Ocak sayımızda bir gökkuşağı gibi rengarenk çıkıyoruz karşınıza. Mevlana’nın sözüyle başladığım yazım aslında 8. sayımızın tam da bir özeti. Bu sayıda diyoruz ki; “doğru ve yanlış görecelidir.”

 

Dergimize yeni katılan yazarımız Lara Çınar, Z Kuşağı köşesinde pandemi döneminin Z kuşağının gözünden nasıl yaşandığını bize anlatıp hayatımıza bambaşka bir bakış açısı ekliyor. Sanat sayfamızda Mehmetcan Yaman doğru ve yanlışın değişkenliğini sanatta zamanın doğruları üzerinden anlatıyor. Çetin Çetintaş’la 3 bilgenin hikayesini ve pozda bize neler ifade ettiğini öğreniyoruz. İnci Ünlü’den Ajna Çakra’yı ve pratiklerini, Serra Sağra’dan Mahabharata’nın en önemli karakterlerinden biri olan Krişna’yı dinliyoruz. 

 

Su elementi dönemini, birtakım fiziksel ve zihinsel vurgunlarını yiyerek ama en nihayetinde idrakini da yaşayarak geride bıraktığımız ve Hava elementi dönemine geçtiğimizi sanırım artık herkes biliyor. Naghmeh Moradi Rüzgarın Peşinde köşesinde, bayram havasıyla karşıladığımız bu döneme uygun uygulayabileceğimiz günlük bakım rutinlerini ve dönem tavsiyelerini bizimle paylaşıyor.

 

Bu sayıda kapağımızda ortaya çıkardığı çok başarılı işleriyle, muhteşem yoga pratiğiyle ve çok samimi duruşuyla herkese ilham olmuş gerçek bir gökkuşağı, Elvin Levinler var. Elvin’le influencer olma yolculuğundan yoga pratiğine kadar çok keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Biz hem konuşmaya hem okumaya doyamadık, eminiz siz de Elvin’le yaptığımız sohbetten kendiniz için çok şey bulacaksınız.

 

Rengarenk bir sayı az sonra, ilerleyen sayfalarda sizi bekliyor. Herkese mutlu yıllar ve keyifli okumalar…

bottom of page