top of page
yogakioo-vektorel kopyası.jpg
  • Instagram

31 Ağustos Balık Burcunda Süper Mavi Dolunay31 Ağustos 04:35 civarında yaşanacak Süper Mavi Dolunay bizi bekliyor.


Eylül ayı ortasına kadar etkilerini hissedeceğimiz dolunay Balık burcunun 7 derecesinde gerçekleşecek.

Dolunayın Süper dolunay olma durumu, Ay’ın dünyaya yakın geçişi sırasında gerçekleşmesi sebebiyledir. Aynı zamanda bir ay içerisinde iki kez veya aynı burçta iki kez gerçekleşen dolunay Mavi dolunay olarak adlandırılır. 31 Ağustos dolunayı bu sebeple Süper Mavi dolunay halindedir.

Balık Burcunda Süper Mavi Dolunay

Dolunaylar muhasebe zamanlarıdır ve hangi burçta gerçekleşiyorsa o burcun temaları ön plandadır. Balık burcunda gerçekleşecek dolunayda evrensel temalar, birlik, içe dönüş, hassasiyet ve empati başlıkları öne çıkacak. Harita yöneticisi Jüpiter’in Boğa burcunda olması ve yönetici Venüs’ün Asc’ye yakınlığı sebebiyle, fazlasıyla Venüs etkili bir dolunay olacağını da söyleyebiliriz. Dolayısıyla çoğu kişi için bu dönem, huzur, güven, istikrar arayışları ön planda olacaktır.

Fırsatlar ve Etkileri Değerlendirme

Bu dönem kişisel olarak içe çekilme, her anlamda fazlalıklardan arınma ve düzenleme yapmak için bir fırsat olarak görülebilir. Özellikle Venüs’ün Eylül’ün ilk haftası retro hareketten düz harekete dönüşüne kadar, haritalarınızdaki ilgili alanlarda yaşamınızı iyileştirmek için neler yapmanız gerektiğine dair bir içe dönüş, farkındalık yaşayabilir veya içe dönüp düşünmeniz adına olaylar gelişebilir. Venüs’ün ilişkiler teması, Balığın fedakarlık teması ve dolunayın içe dönüş etkisi göz önüne alındığında, deneyim ve farkındalıkların en çok ilişkiler alanında olacağını söyleyebiliriz.

Ayrıca, Satürn’ün 2-8 aksında gerçekleşen dolunayla birleşmiş olması sebebiyle finans ve ekonomik koşullar hakkında bazı değişiklikler ve düzenlemeler yapılması, kısıtlandığımız durumlardan çıkmak için ortaya konacak çabaları da gündeme getirebilir.

Kişisel haritalar için bu düzenlemeler farklı alanlarda görülebilir. Haritalarınızda Balık burcunun olduğu ev konularında denge ve düzen kurmak, derinlik kazanmak, olumlu yöne doğru yol alabilmek için çaba içine girmeniz gerekebilir.

Yaşamınızda harekete geçecek olay ne olursa, derinlemesine düşünmek, kabullenmek, olana hassasiyetle yaklaşmak ve konunun pozitif yönüne odaklanmak etkilerin gücünden yararlanmayı sağlayabilir.

Dikkat Edilecek Konular

Dolunay derecesi Menkar, Thuban sabit yıldızlarıyla ayrıca Deneb el adige ile ilişkili. Haritada bir diğer dikkat çekici durum da Merkür Uranüs açısı. Teknoloji, astroloji, hesap ve matematiksel işler, iletişim ve fikir içeren tüm başlıklarda Uranüs’ün yenileyici etkileri hissedilebilir. Merkür’ün retro olması bu yenileyici etkileri var olanlar üzerinde yenilik yapmak, kendi içinde bir üst kademeye geçiş şeklinde yaşatabilir.

Merkür retro yalan yanlış bilgilerin çokça açığa çıktığı dönemlerdir. Size önerilerde bulunan insanların bunu nereden çıkardığına dikkat edin. “İçimden geldi, canım istedi, bana göre böyle, hadi aklıma geldi hep beraber bunu yapalım” diye size önerilerde bulunanlara referans kaynak ve teknik bilgi sorun. Her söylenene uymayın.

Bir Merkür Uranüs atasözü der ki;

O söz ve söylem ne?

Kim söylemiş?

Neye dayanarak söylemiş?

Uzmanlığı nedir?

Bu söylemi yapmaktaki amacı nedir?

Söylediği amacın gerçek amacı olup olmadığını nereden biliyorsunuz?

Duyma ve duyduğunuzu analiz etmek konusunda beceriniz, referansınız nedir?

Referansınız sadece sözü söyleyene olan sevginiz mi?

Yoksa elinizde, kim ne söylerse söylesin ölçebilme yeteneğiniz veya bir araç var mı?

Yoksa bu kısmı umursamıyor musunuz?

Her söyleyenin her söylediğini yaptığınız için, gününüzü yaşamdan gelen mesajlara ne de güzel teslim oluyorum diye mi geçiriyorsunuz ?

Ayırt edici bilgi hakkında bir fikriniz var mı?”


Diyor Merkür Uranüs. Ben demiyorum, bir Merkür Uranüs açısı diyor...

Ve gezegenlerin çoğunluğunun retro olduğu bu dönemde, diğerleri de koro halinde bize mesaj veriyor ve diyorlar ki: Yeni kişilerle tanışmak konusunda kendinizi veya başkasını itmeyin. Tanımadığınız insanlarla ilişkiye ve işbirliğine girmek konusunda acele etmeyin. Yeni bir işe başlamak konusunda iyice düşünün, mümkünse aklı selim insanlarla istişare etmeden başlamayın. Her ne yapıyorsanız onu aynıyla yapmaya devam edin, konunun içinde eksik bıraktığınız bir durum varsa onu tamamlayabilirsiniz. Özellikle ilişkilerde aklınıza gelen her şeyi hemen söylemeyin, taahhüt içeren ve gerçek olup olmadığından emin olmadığınız hisleri paylaşmayın.

Ben tüm meslektaşlarım gibi an haritasının elçisiyim. Elçiye zeval olmaz.

Hayırlı Süper Mavi dolunaylarınız olması dileğiyle…


Fatma Alkaya

Commentaires


bottom of page