top of page
yogakioo-vektorel kopyası.jpg
  • Instagram

12 Ağustos Kova Dolunayı


Her ay, bir yeni ay bir de dolunay gerçekleşir. Yeni aylarda başlangıçlar için uygun tesirler söz konusuyken, dolunaylarda daha önce başlamış olan şeyler görücüye ve görünüre çıkar. Dolayısıyla dolunay zamanlarında soyut veya somut her düzlemde “olanı olduğu haliyle görmek” kolaylaşır.


Bu sebeple dolunay zamanları muhasebe ve gözlem zamanı olarak değerlendirilebilir. Daha önce anlamadığınız veya anlaşılmayan konuları, bir kenara bıraktığınız işleri yeniden inceleyebilir, her şeyden önemlisi o işlerle meşgul olurkenki kendinizi, bu zamanlarda net ve objektif olarak görebilirsiniz.


Bu hafta bunun için güzel bir fırsatımız var. 12 Ağustos Cuma sabaha karşı Kova burcunda bir dolunay gerçekleşecek. Bu dolunay Satürn-Güneş karşıtlığı, Satürn-Uranüs karesi, Mars-Uranüs-KAD kavuşumu etkisinde bir dolunay olacak.

Sorumluluk ve yapılandırma gezegeni olan Satürn, ego gezegeni Güneş’le karşıtlık yaparken aynı zamanda Öz Ben’i temsil eden Uranüs’le de kare ilişkide…


Enteresan bir dolunay olacağını söylemek mümkün. Güç çekişmesi ve otoriteler arası çatışma haberlerini alacağımız, ancak bireysel olarak da “Öz Ben mi, Küçük Ben mi (nefs)?” sorgusuna maruz kaldığımız deneyimlerin olacağı bir 15 gün bizi bekliyor.


Bu soru, kimilerine ilişkilerdeki sorunlar üzerinden gelerek ilişkideki gerçek ihtiyacını görmeyi ve o ilişkide kendi Öz gerçekliğini ne kadar gözettiğini gösterecek.


Kimilerinin de, ilişki kurduğu kişiye karşın “Otorite benim” duygusuyla hareket ederek nefsi Ben’in zavallılığı içine hapsolmasını getirecek. Sağduyu ve sevgiyi gözetmekte fayda var.

Dolunayın toplumsal etkilerine bakarsak, Satürn-Uranüs karesi uluslararası konular hakkında bazı alanlarda hareketli günler yaşayacağımıza işaret ederken, Saturn’ün Güneş karşıtlığı ise otoritelere dikkat çekiyor ve otorite figürlerinin kendi aralarında çatışmalarına ve birbirlerini zorlamalarına şahit olacağımızı gösteriyor.


Ayrıca otorite konumundaki kişilerin, diğerlerinin hak ve özgürlüklerine saygı duyma konusunda pek başarılı olamayacağına, onlar hakkında kısıtlayıcı ve zorlayıcı bazı kararlar alabileceğine de işaret ediyor.


Haritada diğer dikkat çeken durumda, dolunayın açısal ilişkide olduğu Boğa burcunda gerçekleşen Mars-Uranüs-Kad kavuşumu. Bu durum özellikle toplumsal alandaki güvenlik hakkında zorlanabileceğimizi, zorlayıcı haberler duyabileceğimizi gösteriyor.


Önceden atılmış imzalar, alınmış kararlar ve verilmiş sözler hakkında gerçekleşecek tartışmalar olabilir. Yine bu tartışmalar sayesinde kararlarla ilgili gizlice yapılmış entrika ve hoş olmayan söylemlerin ortaya çıkışına şahit olabiliriz.


Bunun yanı sıra haritada, ileriye dönük olarak güvenlik ve gıda ile ilgili gizlice alınan kararları ve yapılan hazırlıkları görüyoruz. Gizli olduğu için şu an bunu öğrenme şansımız olmayacaksa da, açılar sevindirici bir şekilde her ne oluyorsa günü geldiğinde işe yarayacağını da anlatıyor.


Bu dolunayı sene içinde yaşayacağımız en sert dolunay olarak tanımlayabiliriz. Dolayısıyla bu kadar yoğun etkilerle rezone olan tüm bedenler, yükselen elektriği dönüştürmekte zorlanacak ve topraklanmaya ihtiyaç duyacaktır. Su ve toprakla temasın artmasını ihmal etmemek iyi olur.


Yoga pratiği yapanlar için toprak ve su elementi pratikleri yapmak iyi olacaktır. Yoga yapmayanlar sevdikleri bir fiziksel aktivite yapabilirler. Mümkünse yalınayak toprağa basmak, sık sık duş almak ve bol su içmekte iyi olacaktır.


Aynı etkiler bireysel haritalara göre bazılarınızı da başta ilişkiler ve yatırımlar olmak üzere pek çok konuda ani ve hızlı kararlar almaya itebilir. Kararınızdan emin olmak için o konuda sizden daha deneyimli biriyle istişare etmenizde yarar var.


Değerlendirmek ve gereğini yapmak kolaylıkla olsun.


Editör: Fatma Alkaya


1件のコメント


nurozlemaydin
2022年8月10日

Bir kova burcu olarak kova dolunayindan ne derece etkilenirim acaba. Tşkler

いいね!
bottom of page