top of page
yogakioo-vektorel kopyası.jpg
  • Instagram

21 Haziran Güneş Tutulması


Astrolojide tutulmalar kadersel olayları tetikler ve yıl boyunca etkisini gösterir. Güneş tutulması ise Yeni Ay etkisinde olur ve yeni başlangıçlara imkan verir veya zorlar. Eğer parçalı bir tutulma ise etkilerini aşama aşama sunar.

21 Haziran sabahı 0 derece Yengeç’te parçalı Güneş tutulması yaşayacağız. Yengeç burcu, yöneticisi Ay dolayısıyla su elementi konularını, duygular, ev ve aile, ruhsal veya fiziksel beslenme, güvenlik konularını öne çıkarır. Aynı zamanda Dünya’nın burcudur. Dolayısıyla herkesin bu tutulma ardından dünyasıyla ilişkisini 0 dereceden girişle yeniden düzenleme fırsatı yakalayacağını söyleyebiliriz. Sil baştan olacak bu ilişkide işimizin kolay ya da zor olması sevgi ve anlayış performansımıza göre değişecektir.

Sistem bizi geçtiğimiz aylarda eve kapatarak Yengeç Oğlak aksında bir muhasebe yapmaya zorlamıştı ve evin, ailenin, ruhsal beslenmenin önemini hatırlatmış, yaşamda neyin önemli olup olmadığıyla ilgili farkındalığa doğru itmişti.

Bu kez hemen arkasından gelen bu tutulma aldığımız dersler sonrası yeniden başlat enerjisini taşıyor. Yengeç’in ruhsal ve duygusal güvenlik anlayışı Ay şefkati ile buluşmuş, kalplerinde anlayış ve şefkate alan açmış kişilerde bu yapılandırma kolaylıkla ortaya çıkacaktır.

Tutulma parçalı olduğundan etkileri ve hissedişleri aşama aşama fark edilecektir. Adeta yıl boyunca her hafta (Pazartesi Ay ve Yengeç günüdür) başka bir hale uyanmış olacağız diyebiliriz ve her biri, evlerdeyken sıkıldık demenin “O zaman şimdi harekete başla!” emri gibidir.

Güneş tutulması öncelikle bireylerden daha çok toplumsal anlayışı değiştirmek üzere daha görünür bir etki alanına sahiptir. Bununla beraber haritalarınızda Asc, Mc ve Güneş Yengeç burcundaysa veya Yengeç’te birden çok gezegeniniz varsa haritanızda düştüğü alana göre o alanda hareketin başlayacağını söyleyebiliriz. Değişikliklere ve yapılanmaya giderken bunun bir keyif olmasını sağlamanın yolu kendinize ve yaşama şefkatle bakmaktır.

Bu tutulma ayrıca diğer öncü burçlar Koç, Oğlak, Terazi’de ve haritasında 0 derecede etkin bir gezegeni olan kişide de yine aynı etkileri sunar.

Haritanızda Yengeç etkin gezegen ya da ev yerleşiminde değilse bir yerleşimi vardır. Bu da, çok gözle görülür olmasa da minimum, tohum düzeyinde yine bu fırsatı yakaladınız demektir. Bilinçli bir disiplinle o alan için ruhsal ve duygusal beslenip beslenmediğinizi gözden geçirebilirsiniz.

Yengeciniz nerede olursa olsun tutulma etkisi dünyayla ve üzerindeki her yapıyla yeniden ilişki kurmayı, güvenli sevgi ve şefkat dolu bir alışverişe geçmemizi sağlıyor. Direnmeyin, kendinizi ve her şeyi sevmeye alan açın, şefkat gösterin her şey kolaylaşır. Huzur getiren, sevgi içeren başlangıçlarınız olsun…

Editör: Fatma AlkayaYorumlar


bottom of page