top of page
yogakioo-vektorel kopyası.jpg
  • Instagram

Breath Hub Nedir?


Breath Hub, insanların iyi nefes almasını ve iyi yaşamasını sağlamak amacıyla oluşturulmuş bir mobil uygulama. Dünyanın en kapsamlı ve en gelişmiş nefes çalışmalarının bir arada sunulduğu, nefes alanında uzmanlığı olan profesyonelleri bir araya getiren küresel bir eğitim platformu.


Breath Hub, nefes çalışmalarının sağlığa etkilerini bilen ve şahsen deneyimleyen, nefes çalışmaları sayesinde yüzbinlerce kişinin fiziksel, duygusal, zihinsel ve ruhsal sağlığını kazanmasına tanıklık eden nefes uzmanları, eğitmenleri, terapistleri ve koçları tarafından hazırlandı.


Uygulamanın en önemli avantajlarından biri; üyelerinin dünyanın önde gelen nefes okullarında öğretilen yüzlerce farklı tekniği diledikleri zaman, diledikleri kadar uygulayabiliyor olmaları. Her gün yüklenen yeni nefes seansları ile belli konu başlıkları üzerinde çalışarak her açıdan daha sağlıklı hale gelebiliyorlar. Uygulama üzerinden nefes analizlerini yaptırabiliyor ve kendilerine özel nefes programlarından faydalanarak sağlıklı bir nefese sahip olabiliyorlar. Böylece uygulama; kişilerin sağlık, ilişki, kariyer gibi alanlarda gelişim göstermelerinin yanı sıra daha bolluk içinde, daha yaratıcı, daha sosyal ve her açıdan daha tatmin edici bir yaşama adım atabilmelerine imkan tanıyor.


Breath Hub gelişimin, bireysel çabalarla başlayarak tüm topluma yayıldığına inanıyor. Bu sebeple kendilerini bir kişisel dönüşüm platformu olarak konumluyor ve üyelerine, potansiyellerine adım adım ulaşabilecekleri ve bunun sonucunda toplum seviyesinde olumlu değişimlere kapı açacak bir yolculuk sunuyor.


NEDEN BREATH HUB?


Bildiğimiz gibi düzenli uygulanan nefes çalışmaları fiziksel, duygusal, zihinsel ve ruhsal olarak sağlıklı olabilmemizi sağlayan, bilinen en etkili, en doğal şifa metotlarıdır.


Nefesin sağlığımız üzerindeki etkileri son yirmi yıldır önemli bilimsel araştırmalara da konu olmuştur hatta nörologlar, psikologlar, psikiyatristler, davranış bilimciler ve fizyologlar nefes çalışmalarından destek almaya başlamıştır.


Yanlış nefes alışkanlıkları sebebiyle ortaya çıktığı, tetiklendiği, şiddetlendiği veya kalıcı hale geldiği tıbben bilinen 200’ün üzerinde semptom bulunuyor. Astım, akciğer yetmezliği, akciğer elastikiyet kaybı, panik atak, kaygı bozuklukları, migren, kalp ritim bozukluğu, yüksek tansiyon, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu, hafıza kaybı ve Alzheimer hastalığı, bunların en önemlileri arasında…yer alıyor.

Sağlıklı nefes demek, iyi bir yaşam demek. Her gün en az 10 dakika boyunca uygulanan nefes çalışmaları, sağlığımızı her seviyede değiştirecek, bizi güçlü, sağlıklı, enerjik, dengeli, dingin, mutlu ve huzurlu kılacak güçte. Ayrıca, düzenli nefes egzersizlerinin, deneyimlediğimiz yüzlerce semptomu iyileştirebilme veya azaltabilme gücü de var.


DÜNYANIN NEFESE HİÇBİR ZAMAN BU KADAR ÇOK İHTİYACI OLMADI!

Hepimizin bildiği gibi Covid-19 süreci, insanlığın daha iyi nefes almasına ve daha iyi yaşamasına destek olabilmek adına yeryüzünde mevcut tüm nefes ekollerini ve tekniklerini bir araya toplayan bir platformun gerekliliği açıkça ortaya koydu. Breath Hub’ın ortaya çıkış hikayesi de bu temele dayanıyor. Bu ihtiyaç üzerine, yarım asırdır farklı ekollerin nefes çalışmalarını yürüten dünya çapında uzmanlar, master hocalar, nefes koçları, terapistleri ve uygulayıcıları bir araya gelerek Breath Hub için içerikler hazırlamaya başlıyorlar.


Breath Hub, başta Breathing Sciences School (Nefes Bilimleri Fakültesi) ve Breath Coaching Federation (Nefes Koçluğu Federasyonu) olmak üzere, International Breathwork Foundation (Uluslarası Nefes Kuruluşu) ve Global Professional Breathwork Alliance (Küresel Profesyonel Nefes Çalışmaları İttifakı) gibi küresel organizasyonların desteğini alıyor.


Ve böylece, çatısı altında binin üzerinde uzman, master eğitmen, nefes terapisti ve nefes koçu barındıran, aynı zamanda nefes çalışmalarıyla birlikte uygulandığında büyük etkisi olan zihin dönüşüm metotlarının hocalarının da bulunduğu Breath Hub, kısa sürede dünyanın en büyük nefes platformu haline geliyor.


BREATH HUB’IN AMACI


Breath Hub, bir kişisel dönüşüm platformu olarak, üyelerinin kendilerini gerçekleştirmelerini hedefliyor. Bu yolda onlara bilimsel ve güçlü bir rehberlik sunan uygulamanın iki temel amacı var.


1- İnsanlığın iyi nefes almasına, iyi hissetmesine ve fiziksel, zihinsel, duygusal, ruhsal açıdan sağlıklı bir şekilde yaşamasına destek olmak.

2- Dünya çapında nefes uzmanlarının, uygulayıcıların ve nefes çalışmalarına destek olan metotların uygulayıcılarının bir araya geldiği, dünyanın en kapsamlı nefes çalışmaları platformu olmak.


Nefesin dönüştürücü ve meditatif güçleri ile ilgilenen herkese ulaşmayı hedefleyen Breath Hub, tüm deneyim seviyelerindeki nefesçilerin günlük olarak kullanabileceği, yeni şeyler öğrenebileceği ve yeni koçları keşfedebilecekleri tek platform.

En güzel yönlerinden bir diğeri de; Breath Hub’da hem başlangıç ve ileri seviye nefesçiler için hem de nefes koçu/uygulayıcısı veya eğitmeni olanlar ve olmak isteyenler için yer olması.

Bunun yanı sıra meditasyon çalışmalarını bir sonraki seviyeye taşımak isteyenler için de Breath Hub’ın dünyadaki en kapsamlı uygulama olduğunu da rahatlıkla söyleyebiliriz.

Breath Hub ile, nefes çalışmalarına yeni başlayanlar:

  • Nefeslerini analiz edebilir ve yanlış nefes alışkanlıklarının farkına varabilirler.

  • Kendileri için hazırlanmış bir programla her gün düzenli olarak nefes çalışmaları yapmaya başlayarak daha sağlıklı bir nefes alışkanlığı edinebilirler.

  • Böylece kendi nefesleriyle yüzlerce semptomu iyileştirebilir, daha sağlıklı, daha mutlu, daha enerjik ve dengeli bireyler hâline gelebilirler.

İleri seviye nefesçiler:

  • Dünya çapında farklı nefes okullarında öğretilen farklı teknikleri ve içerikleri Breath Hub’da bulabilirler.

  • Diledikleri zaman, diledikleri kadar, diledikleri konuda çalışabilir, nefes çalışmalarını daha da ilerletebilirler.

  • Günlük olarak yüklenen ve her gün farklı bir konu başlığı, içerik ve teknik içeren nefes seanslarıyla vizyonlarını genişletebilir, nefes ve meditasyon pratiklerini bir sonraki seviyeye taşıyabilirler.

Nefes koçu/uygulayıcısı veya eğitmeni olmak isteyenler:

Breath Hub’da belirli bir saatin üzerinde nefes çalışmasını tamamladıktan sonra, farklı nefes okullarının sertifika programlarına katılma hakkına sahip olabilirler.


Dünya çapında geçerli sertifika programları sunan birçok nefes okulunun bağlı olduğu Global Professional Breathwork Alliance kriterlerine göre, bir nefes koçu/uygulayıcısı ve eğitmeni olmanın ilk adımı “kendi nefesiyle yeterince saat çalışmış olmak”. Dolayısıyla, Breath Hub’da yapılan nefes çalışmaları sertifika yolculuğu için atılacak ilk adım olarak önemini ortaya koyuyor.

Sertifikalı nefes koçu/uygulayıcısı veya eğitmeni olanlar veya olma yolunda ilerleyenler:

İşlerini büyütme ve daha fazla öğrenciye ulaşma konusunda Breath Hub’dan yararlanabilirler.


Etik Kuralları:


Breath Hub, dünya çapındaki nefes enstitüleri ve meslek birlikleri tarafından yazılmış ve kabul edilmiş evrensel etik kurallarını benimsiyor ve uyguluyor.


Değerleri:


Nefese, evrensel sevgiye, açıklığa, kabullenişe, dürüstlüğe ve öz disipline bağlı olduklarını dile getiriyor ve topluluklarının aşağıda belirttikleri ana değerlere bağlı olduklarını kabul ediyorlar.


1-Nefes: Nefesin hayatımızın fiziksel, zihinsel, duygusal ve ruhsal tüm seviyelerinde ne olduğunun bilincindeyiz.

2-Evrensel sevgi: Sevgi bizim için birinci plandadır. Sevgi ve anlayış, eğitici ve katılımcı yaklaşımımızın olmazsa olmaz parçalarıdır.

3-Dürüstlük: En üst standartları benimsiyoruz.

4-Mükemmellik: En üst standartları belirliyoruz.Comments


bottom of page