top of page
yogakioo-vektorel kopyası.jpg
  • Instagram

YogaKioo 2020


Yoga sektörüne yön veren YogaKioo Türkiye 3. senesine yaklaşırken yepyeni çalışmalara da imza atıyor. Türkiye’nin en büyük yoga okulu olmanın getirdiği sorumlulukla yoganın gelişimi için yatırım yapmaya aralıksız bir şekilde devam ediyoruz.


Her sene çeşitli projelere bütçe ayırarak hem sosyal projelere destek vermek hem de yogayı bütünüyle ulaşılabilir kılmak ve sürdürülebilir bir pratik yaratmak için çalışıyoruz.


YogaKioo Institute’ün merkez şubesi, Türkiye’de yoganın emin adımlarla büyümeye devam etmesi için gerekli hamlelerin yapılması adına araştırmalara ve yeni fikirler geliştirmeye devam ediyor. 2020’de yeni bir projemiz daha hayata geçiyor; YogaKioo Yayınları! Daha çok Türkçe kaynak olması ve yogayla ilgili bilgilerin kolay ulaşılabilir hale gelmesi için, bu yılki yoğun çalışmalarımızın sonucunda ilk seriyi hazırladık bile; Yoga Pozlarının Ardındaki Mitoloji, Hastalıklarda Yoga ve Çakralar “Enerji Bedeni”. Bu kitaplar 2020 yılı içerisinde yayınlanmış olacak.


Yoga pratiklerinin yine herkes için ulaşılabilir olması adına YogaKioo Youtube Kanalı, Çetin Çetintaş ve Serra Sağra Youtube kanalları da tüm hızıyla yayın hayatlarına devam ediyorlar. 2020’de YogaKioo Youtube kanalına yepyeni başlıklar altında çeşitli pratikler de gelecek! Bekleyin.


Tüm bu çalışmalar sürerken, YogaKioo Institute yeni şubeler açmaya da devam ediyor. 2019’da, uzun zamandır İstanbul Anadolu Yakası’nda planladığımız 7. şubemizi yaklaşık 400m2 alan üzerine Cadde’ye açmış bulunmaktayız. YogaKioo Cadde muhteşem eğitmen kadrosu ve şahane ders programı ile her gün yüzlerce yoga severe ev sahipliği yapıyor.


2020 yılı içerisinde hayata geçirmeyi planladığımız, biri İstanbul’da olmak üzere iki şubemiz için de çalışmalarımız devam etmekte. Açılan bu şubelerle YogaKioo Institute hem yetiştirdiği yüzün üzerinde yoga eğitmenine ders verebilecekleri ve bilgilerini paylaşabilecekleri bir alan sunuyor hem de mezunlarımıza birçok kurumla birlikte yürüttüğümüz projelerde yer almaları için destekte bulunuyor.

“YogaKioo olarak Türkiye’de yoga için bir adım daha atıp hem basılı hem de online olarak YogaKioo Dergi’yi çıkarma kararı aldık. Bu müjdeli haber ile başlasın 2019!” demiştik geçen sene bu zamanlar. Ne mutlu ki YogaKioo Dergi şu an 4. sayısı ile tüm Türkiye ve KKTC’de raflarda! Binlerce kişinin ziyaret ettiği yogakioodergi.comüzerinden de her hafta online yazılarımız ile sizlerle buluşuyoruz.


Etkinliklerimiz bunlarla sınırlı kalmıyor. YogaKioo Türkiye olarak, her sene yüzlerce yoga severi büyük bir festival bünyesinde bir araya getiriyoruz. Heyecanla beklenen YogaKioo Festivali’nin5.’si bu sene 23-26 Nisan’da Antalya Çıralı’da gerçekleşecek! Yerli ve yabancı eğitmenlerin katılımı ile bizi yine unutulmayacak bir festival bekliyor!


En büyük projemiz, Türkiye’de yoganın kalbi haline gelecek, 150’nin üzerinde konaklama kapasitesi bulunan ve 63 dönüm üzerine kurulan Kioo Retreat Center için de çalışmalar şahane bir şekilde devam ediyor. Tam açılış tarihimiz henüz netleşmese de 2021 ortalarında sizleri ağırlamayı hedefliyoruz.

YogaKioo’nun her bir şubesi Uluslararası Yoga Eğitmenlik Eğitimleri, workshoplar, günlük yoga dersleri, astroloji, reiki gibi destekleyici çalışmalar ile adeta bir kampüs şeklinde işliyor. Öğretmenler ve öğrenciler, kendi pratiklerini devam ettirebilmeleri için ayırdığımız stüdyolar sayesinde tüm gün, günün her saati birlikte pratik yapıp çalışıyorlar. Çünkü YogaKioo’da önemli olan tek şey: Yoga.


YogaKioo ailesi olarak birlikte, el ele, göz göze, kalp kalbe…

2020 pratiğin yılı. Pratiğe güvenin.


YogaKioo

Comments


bottom of page